CST Türkçe CST English CST Russian
Müşteri Himzetleri

DR.FERRO HAMMERTON BOYA

Ürünün Tanımı

Epoksi modifiye sentetik reçine esaslı antikorrozif pigment karışımı içeren hızlı kuruyan , solvent bazlı hammer desenli bir sonkat boyadır.

Ürünün Genel Uygulama Alanı

Çelik konstrüksiyonlarda, makine, bahçe mobilya ve aksesuarlarında, demir parmaklıklarda , tarım alet ve ekipmanlarının korozyondan korunmasında kullanılır.

Ürünün Genel Özellikleri

Hızlı kuruma özelliğinin yanısıra yüzeyin maruz kalabileceği atmosferik neme karşı barriyer oluşturarak korozyona karşı dayanıklı bir film tabakası oluşturur.Yüzey toleranslı bir boya olmasından dolayı paslı yüzeylere uygulanabilir.

 • Ürünün Uygulama Şekli

  Boya işlemine başlanmadan önce yüzeyi kir,toz,yağ ve tabaka halinde olabilecek pastan uygun bir yöntem (zımparalama,kumlama veya solventle temizleme) kullanarak temizleyiniz.
  Yeni boyanacak yüzeyleri temizleme solventi kullanarak üzerindeki yağ tabakasından arındırınız. Uygulamaya başlamadan önce kutuyu iyice karıştırınız.
  Fırça ile uygulama durumunda inceltilmeden kullanıldığında en iyi desen elde edilir İlk kat boyama işlemini takip eden 3 saat içinde ikinci uygulama yapılmalıdır.
  Boya tabancasıyla uygulama durumunda ise ağırlıkça %20 oranında endüstriyel tiner ile karıştırarak uygulama yapınız. Katlar arasında 15-20 dakika ara ile 3-4 kat uygulama yapılmalıdır.
  Boya tabancasının yüzeyden uzaklığı 15-20 cm ve hava basıncı 2 bar olmalıdır.İnceltme oranı ve uygulama koşulları ile boyanın desen boyutları değişiklik gösterebilir.

  UYGULAMA ARAÇLARI: Boya tabancası veya boya fırçası. Uygulama esnasında hava ve yüzey sıcaklığının 10 ºC ila 35 ºC de olmasına özen gösterilmelidir.

 • Ürün Teknik Bilgileri

  BAĞLAYICI TİPİ: Epoksi Ester
  VİSKOZİTE: 75-80 KU Stormer/25ºC
  ÖZGÜL AĞIRLIK: 1,02-1,05 gr/cm³ Renge bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.
  KATI MADDE MİKTARI(% Ağırlıkça): % 52-54 renge göre değişebilir.
  UÇUCU ORGANİK MADDE: 390 gm/L den az
  ÖNERİLEN UYGULAMA KALINLIĞI: Kuru:35 mikron tek kat olarak
  TEORİK KAPLAMA ALANI(Önerilen Film Kalınlığında):12-14 m²/lt
  KURUMA SÜRESİ: (25 °C):Dokunma kuruma Süresi : 15-20 dakika ; Katlar Arası Bekleme Süresi: Max. 3 saat.Hava sıcaklığının 10º C den az olması ve yüksek rutubet kuruma sürelerini uzatabilir.
  PARLAKLIK(60°): Metalik Parlak
  PARLAMA NOKTASI:21 º C
  İNCELTİCİSİ/İNCELTME ORANI: Endüstriyel Tiner/ Max.% 20 ağırlıkça
  DEPOLAMA SICAKLIĞI: Maksimum: +35 °C
  RAF ÖMRÜ: Kapağı açılmamış orijinal ambalajında 3 yıldır.

 • Sağlık ve Güvenlik Uyarıları

  + S2 çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz
  + S3/7 Kabı, serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı muhafaza ediniz.
  + S24/25 Göz ve cilt temasından sakınınız
  + S29 Kanalizasyona boşaltmayınız
  + S46 Yutulması halinde hemen bir doktora başvurun